Wakacje 2012

Grupa dzieci wraz z opiekunami - Zbigniewem Celebuckim i Zdzisławem Betlejewskim wybrała się na wycieczkę do Torunia, Oćwieki, Biskupina. Dzieci były także na basenie w Wielkiej Nieszawce. Poniżej zdjęcia.

 

 

 

 

Wakacje 2011 

Oćwieka - biwak na jeziorem

Klub Młodzieżowy w Lipnie dzięki z finansowaniu przez MKRPA mógł wyjechać na biwak do Ćwieki 6 km od Biskupina. Młodzież z Lipna mogła przez trzy dni wypoczywać nad malowniczym jeziorem. Podczas wyjazdu dzieci korzystały z różnych atrakcji, takich jak: kajaki, rowery wodne, spacery nad jezioro, pływanie w jeziorze. Wielką atrakcją było wspólne malowanie obrazów ze znanym polskim artystą/malarzem  - Janem Hrasimowiczem. Młodzież wróciła zadowolona i wypoczęta.

  Zbyszek Celebucki z młodzieżą na rowerach wodnych

opowiadanie legend przez p. Łuczaka                     młodzież na rowerach wodnych

 

młodzież ze Zbyszkiem Celebuckim na kajakach

 

 

 

nauka i wspólne malowanie obrazu

Warsztaty profilaktyczno-rekreacyjne dla dzieci pochodzących z rodzin zagrożonych alkoholizmem

W dniach 5 -14 lipca 2011 roku dzieci brały udział w letnim wypoczynku w Krościenku nad Dunajcem. Przebywały w domu wczasowym "Hanka". Brały udział w wycieczce autokarowej do Szczawnicy, spacerowały na Palenicę i zjeżdżały kolejką górską.  W uzdrowisku Szczawnica degustowały lecznicze wody mineralne w miejscowej pijalni wód. Pojechały  na wycieczkę autokarową do Zakopanego, gdzie zwiedzały starą zabytkową część miasta, stare, górskie zabudowania przy ulicy Kościeliskiej, sanktuarium  Matki Bożej Fatimskiej. Wchodziły także na Gubałówkę i  zjeżdżały kolejką górską. Zwiedzały wąwóz Homale. Oprócz mile i ciekawie spędzonego czasu dzieci brały udział w zabawach uczących współpracy w grupie. Z letniego wypoczynku korzystały dzieci biorące udział w pracy świetlic środowiskowych w Lipnie.

 

gry przy D.W. w Krościenku                                  panorama Szczawnicy

 

grupa dzieci w czasie wycieczki                                     wycieczka wąwozem Homole

 

zjazd wyciągiem z Palenicy                                              park w Szczawnicy

 

 

Młodzież z Klubu Profilaktycznego na obiedzie

14 MARCA 2011 roku dzięki hojności Kościoła Braterskiego z Torunia młodzież z Klubu Profilaktycznego mogła w ramach nagrody wyjść na obiad do restauracji. Jesteśmy wdzięczni za okazane serce i hojną rękę. Nie każdy potrafi wyciągnąć z portfela pieniądze i podzielić się z potrzebującymi. Dzięki Waszemu wsparciu młodzież w liczbe 12 osób mogła pójść do restauracji i tam w ramach zajęć spędzić miło czas. Młodzież świetnie się bawiła i co najważniejsze najadła do syta :) Wyjście było formą nagrody za dobre zachowanie podczas zajęć tj. zaangażowanie w proponowane gry, zabawy, sprzątnie po zajęciach itp.

 

 

 

Wigilia 2010

Żyjemy nie tylko dla siebie...

W grudniu 2010r. MKRPA współpracując z WOTUiW  w Toruniu oraz Parafią Bł. Kozala zorganizowała Wigilę dla młodzieży z Lipna (uczestników Klubu Młodzieżowego). Pacjenci z Oddziału Krótkoterrminowej Terapii w Toruniu przy współpracy pracowników MKRPA przygotowali spotkanie dla 20 osób. Były potrawy Wigilijne, kolędy i tradycyjnie Mikołaj z workiem prezentów. Prałat Stefan Maćczak udostępnił własną jadalnię, abyśmy mogli wspólnie z młodzieżą spędzić przy ogniu rozpalonego kominka miły czas. Wydarzenie to było bardzo terapeutyczne dla pacjentów uzależnionych od narkotyków, którzy zajmowali się organizacją tego spotkania. Było dużo śmiechu i wzruszeń. Sebastian, Robert, Maciej i Wojtek silnie przeżyli to spotkanie. Pierwszy raz od dłuższego czasu mogli coś zrobić dla innych. Poruszyłu to ich serca, emocje i zmieniło myślenie na swój temat. Zrozumieli, że mogą czynić dobro innym. Wiadome jest, że osoby uzależnione rzadko, w swoim nieszcześciu jakim jest uzależnienie, mogą zrobić coś miłego, pożytecznego dla innych. Po spotkaniu dzielili się swoimi przeżyciami. Kończąc terapię w OKTU podkreślali, że to spotkanie to ważny przełom w ich terapii. Na nowo poczuli sie wartościowymi ludźmi. Dużo radości dostarczyło to spotkanie również młodzieży z Lipna - uśmiechy od ucha do ucha mieli witając Mikołaja (Wojtek) i otrzymując prezenty. Paczki dostarczył Kościół Ewangelicznych Chrześcijan, Ks. proboszcz rozdał młodzieży kalendarze. Serdecznie dziękujemy również kucharce pracującej w parafii.


 

 

 

Obóz żeglarsko-terapeutyczny 2013

W czerwcu w ramach nagrody Klub Młodzieżowy wyjechał na obóz żeglarsko-terapeutyczny. Młodzież z Lipna spędziła weekend nad pięknym Jeziorem Jeziorak, gdzie mogła uczestniczyć w różnego rodzaju  zajęciach sportowych: pływaliśmy rowerami wodnymi oraz jachtem. Rozegraliśmy także mecz piłki nożnej z pacjentami WOTUIW z Torunia. Spędziliśmy wspaniały czas razem z naszymi opiekunami - Zbigniewem Celebuckim i Radosławem Piotrkowskim.

Poniżej kilka zdjęć z wyjazdu.